12 Treizeci kg de lămâi şi 45 kg de mere costă 360 de lei. Știind că 6 kg de lămâi costă tot cât 9 kg mere, să se afle cât costă 1 kg de lămâi şi cât costă 1 kg de mere.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!