👤

Din același punct un mobil pleacă cu v1=72 km/h din același punct după 10 minute de la plecarea primului mobil pleacă alt mobil cu v2=144 km/h . Să se afle după cât timp al doilea mobil îl ajunge pe primul mobil și după cât timp de la sosirea celui de al doilea mobil la destinație va ajunge și primul mobil.Se cunoaște distanta dintre punctul inițial și punctul de sosire=100 km​

Răspuns :

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


ID Learners: Alte intrebari