Lucian a observat , privind articolele dintr-un magazin, ca 2mingi costa cat 3 palete sau cat 4 cutii cu greitati .El a cumparat cadouri pentru 4 colegi :4 mingi si 4 palete , pentru care a platit 200 de lei.Cat ar fi platit daca ar fi cumparat pentru fiecare o o mingie, o paleta si o cutie cu greutati?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!