US LS Metoda comparației 1. Citeste problema, continuă extragerea şi aşezarea datelor, apoi rezolvă. s-au plătit în total 132 de lei. În altă zi, s-au cumpărat 9 tarte cu visine şi 10 minitorturi cu ciocolată Pentru cantina unei grădinițe s-au cumpărat într-o zi 4 tarte cu visine şi 10 minitorturi cu ciocolată şi de acelaşi fel, pentru care s-au plătit 172 de lei. Află cât costă fiecare produs. 4 tarte... 10 minitorturi .... 132 lei Modul II (m 3 mingi pin mingi p
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!