👤

Pentru copiii unei grădinițe s au cumpărat 55 de ciocolate cu 3 lei,respectiv 7 lei, în valoare de 265 lei. Câte ciocolate s au cumpărat din fiecare fel?​ Rezolvare cu întrebări va rog​