Răspuns :
Răspuns:
trebuie sa faci singur lucru este valabil la multi am fost la o să fie în timpul mi-l ocup eu de exemplu de urmat în casă toate aceste elemente sunt cu tine în casă toate acestea să poată fi fost la fel cum nu se simte și de a se realiza
Explicație pas cu pas:
30lei diferit
Răspuns:
5corzi - 3corzi = 2corzi care costă
111 lei - 81 lei = 30 lei
=> 1 coardă costă 15 lei
3 corzi costă 3×15 = 45 lei
3 mingi costă 81 - 45 = 36 lei
=> 1 minge costă 12 lei
R: 1 minge costă 12 lei
1 coardă costă 15 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!