Mama cumpără o găină şi 3 pui, plătind 54 lei. Ştiind că un pui este cu 6 lei mai ieftin decât o găină, aflați cât costă o găină şi cât costă un pui.
E urgent acummm
Dau coroanaaaaa
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!