Răspuns :
Răspuns
B)Cat costa 1kg de struguri?
Cati lei a plătit mama pentru 1 kg de struguri?
32:4=8
C) Cate bile are Tudor?
18+24+12=54
Cate bile sunt intr-o cutie?
54:6=9
Răspuns
Cat costa un kg de struguri ? 32:4=8 lei ; c)18:6=3 galbene ; 24:6 =4 bile verzi ; 12:6=2 bile albastre ;
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!