👤

daca trei caiete costa 7,20 de lei atunci un caiet costa......

ioana a cumparat o paine de 2,50 lei si 3 kg de cartofi 2,40 lei atunci ea a platit suma de ...


Răspuns :

1.) 7,20:3=2,4 lei ( costa un caiet )


2.) 2,50+2,40=4,9 lei ( suma platita.)