Răspuns :
32 kg banane.....86 kg portocale....536 lei | × 3
96 kg banane.....52 kg portocale....784 lei
96 kg banane.....258 kg portocale....1608 lei
96 kg banane.....52 kg portocale.....784 lei
--------------------.....206 kg portocale....824 lei
1 kg portocale.....824 : 206 = 4 lei
32 kg banane.....86 × 4 = 344 lei....536 lei
32 kg banane.....536 - 344 = 192 lei
1 kg banane....192 : 32 = 6 lei
96 kg banane.....52 kg portocale....784 lei
96 kg banane.....258 kg portocale....1608 lei
96 kg banane.....52 kg portocale.....784 lei
--------------------.....206 kg portocale....824 lei
1 kg portocale.....824 : 206 = 4 lei
32 kg banane.....86 × 4 = 344 lei....536 lei
32 kg banane.....536 - 344 = 192 lei
1 kg banane....192 : 32 = 6 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!