Pentru 4 acadele si 3 ciocolate, mama a platit 20 de lei.În alta zi a cumparat 4 acadele si 5 ciocolate si a platit 28 de lei. Cat costa o acadea?Dar o ciocolata? Va rogggg rpd
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!