👤

patru Kilograme de mere costa 12 lei Doua kilograme de mere ,de acelasi fel costa​

Răspuns :

Răspuns:

12:4=3kg . 3×2=6.kg. mere.

2 kg de mere costa 6 lei

12:2=6