Plsssssssss....va rog
![Plsssssssssva Rog class=](https://ro-static.z-dn.net/files/da1/918a484c14762114dc889f59572bc40d.jpg)
Răspuns:
6 puzzle......7rummy....460 lei-
3 puzzle.......4rummy...250 lei
--------------------------------------------
3 puzzle + 3 rummy =210 lei
3p+3r=210=>3(p+r)=210=>p+r=210:3=>p+r=70 lei coste un puzzle+un rummy
p+r=70=>p=70-r
6p+7r=460
6(70-r)+7r=460
420-6r+7r=460
r=460-420=40 lei costa un rummy
3puzzle+4rummy=460 lei...............3puzzle+3rummy=210 adicaa 460-250............3 puzzle +4rummy=250 lei 3puzzle +3 rummy=210 ............=> 250-210=40.....asa am facut la scoala