Pentru 2 kg mere,3 kg de pere si 5 kg de gutui s-a platit 43 de lei pentru 3 kg de mere ,5 kg de pere ,2 kg de gutui s- a platit 39 lei. Cat coste un kg de mere,unul de pere si unyl de gutui ,daca pentru 5 kg de nere, 2 kg de pere si 3 kg de gutui s-au pkatit 38 lei?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!