👤

Daca 7 kg de căpșuni costa 28 de lei cat costa 4 kg.​

Răspuns :

28:7=4 lei (costă 1 kg capsuni )

4×4=16 lei ( costă 4 kg )

Răspuns:

28:7=4 lei un kg de căpșuni

4×4=16 lei 4 kg de căpșuni