Ajutoorr. Bianca a cumparat mere si pere 2kg de mere costa cat 1kg pere 2kg pere costa cu 9 lei mai mult decat 1kg mere.Bianca nu stiie cat costa kg mere si nici cat costa kg pere sa o ajutam.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!