👤

Un corp, mişcându-se cu viteza de 5 m/s, comrimă un resort cu 2 cm. Cu cât îl va comprima, dacă se a mişca cu viteza de 10 m/s? ​

Răspuns :

Răspuns:

v1 =5m/s

l1 =2cm

v2=10m/s

l2=?