Răspuns :
Răspuns
1575 lei
Explicație pas cu pas:
90 : 30 = 3 lei costa un kg de mere
525 x 3 =1575 lei costa toate merele
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!