Răspuns :
3×2=6 lei ( costă merele intr-o săptămână )
6×2=12 lei ( costă merele in 2 săptămâni )
5×2=10 lei ( costă portocalele intr-o săptămână )
10×2=20 lei ( costă portocalele in 2 saptamani )
12+20=32 lei ( costa fructele in 2 săptămâni )
2×3=6roni merele
2×5=10roni portocalele
10+6=16 roni o saptamana
16×2=32roni in doua saptamani
Raspuns :32 roni in doua săptămâni
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!