La un aprozar sau afișare de cei de 25% la mere 50 la banane și de 75% căpșuni dacă prețul unui kg de mere cu 4 RON al unui kg de banane este 6 RON și al unui kg de căpșuni este 20 RON afla Câți lei a economisit Radu dacă a cumpărat câte două kg de fiecare. Va rog ajutați mă am nevoie de fiecare kilogram în parte. Care sunt?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau dacă aveți nevoie de asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!