Un răspuns repede la 6 va rogg
![Un Răspuns Repede La 6 Va Rogg class=](https://ro-static.z-dn.net/files/dd1/655de3a645fa5135cc29555d4b5c35e9.jpg)
Răspuns:
5kg v........8kg c...........136 lei/×2
7kg v........16kg c..........248 lei
10kg v......16kg c......... 272 lei
7kg v........16 kg c........248 lei
3kg v ........24 lei
24÷3=8(lei costa un kg de visine)
5×8=40 (lei costa 5 kg de visine)
136-40=96 (lei costa 8kg de capsuni)
96÷8=12(lei costa un kg de capsuni)